ALB-VIOLET DE LIGA: POLI TIMISOARA 1-1 FIORENTINA

Data publicarii: Duminica 22 Iulie 2007, 16:18
Data actualizarii: Duminica 22 Iulie 2007, 16:18
MECI DE CHAMPIONS LEAGUE CU POLI SI FIORENTINA

Poli si Fiorentina au terminat la egalitate meciul amical de la Timisoara, scor 1-1.

Ultimul amical de lux al verii, Poli Timisoara - Fiorentina, a oferit un spectacol alb-violet . Dupa ce au gazduit-o pe celebra Juventus in gala de acum doi ani, banatenii s-au obisnuit deja cu serile magice in compania marilor campioni. Ramane ca aceste meciuri sa fie repetate si in partidele adevarate din cupele europene. De altfel, patronul Timisoarei chiar a anuntat ca Poli - Fiorentina este inceputul drumului care va duce echipa lui Dusan Uhrin in Europa. Mutu nu a reusit sa inscrie, dar si-a ajutat echipa sa marcheze in prima repriza. In minutul 5, Gobbi a marcat pentru 1-0, iar la pauza Fiorentina avea avantajul. Plesan a reusit sa aduca egalul pe Dan Paltinisanu, gol in minutul 80, dupa o lovitura libera.